fbpx

Jak uczyć zdalnie?

To pytanie przez ostatni miesiąc zadaje sobie wielu nauczycieli.

Nauczanie zdalne, które zostało wprowadzone w Polsce w związku z ogłoszeniem stanu epidemii dla wielu z nich jest nie lada wyzwaniem. Duża część z nich nigdy nie prowadziła zajęć w tej formie, część, na co dzień nawet niewiele korzysta z cyfrowych narzędzi. Ale nawet ci biegli cyfrowo w zdalnym nauczaniu napotykają na problemy.

Zdalne nauczanie może nastręczać problemów nie tylko w umiejętności posługiwania się sprzętem czy korzystaniu z aplikacji, ale również w kwestiach prawnych, innej niż co dzień organizacji własnej pracy, kwestiach psychologicznych.

Aby zmniejszyć stres nauczycieli związanych ze zdalną edukacją i służyć im pomocą, we współpracy z innymi organizacjami przygotowaliśmy stronę #jakuczyćzdalnie, na której zbieramy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące edukacji zdalnej.

Czy wykorzystanie aplikacji Messenger w pracy z uczniami wymaga od nich posiadania konta Facebook?

Jak nagrać scereencast (nagranie ekranu) ze smartfona?

Co mam zrobić, jeśli nie dysponuję odpowiednim sprzętem niezbędnym do prowadzenia zdalnego nauczania?

Jak zrobić komiks ze zdjęć?

Gdzie uczniowie mogą umieszczać swoje prace?

Jakie narzędzia wykorzystać do komunikacji z kl. I-III?

Jakiego narzędzia mogę użyć, aby przeprowadzić dla uczniów test i otrzymać odpowiedzi uczniów online?

To tylko kilka pytań, na które znajdziecie odpowiedź na naszej stronie. Baza pytań i odpowiedzi stale się powiększa. W każdej chwili możesz też zadać własne pytanie.

Odpowiedzi przygotowują eksperci i ekspertki ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, Centrum Cyfrowego, Centralnego Domu Technologii, Fundacji Katalyst Education, Fundacji Szkoła z Klasą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange