fbpx

Konferencja „Myśl. Twórz. Programuj”

21 kwietnia 2017 roku w „Małej Szkole” w Koninie Żagarskim odbyła się konferencja „Myśl. Twórz. Programuj”. 
Placówka ta posiada wyjątkowe doświadczenia z zakresu wartościowego, metodycznego i inspirującego wykorzystania nowoczesnych technologii. Tablice interaktywne, laptopy czy tablety towarzyszą uczniom każdego dnia, a nauczyciele pokazują im, w jaki sposób z tych osiągnięć nowoczesności korzystać – dlatego dzieci uczą się tu między innymi programowania. Ideą wydarzenia było podzielenie się doświadczeniami i dobrymi praktykami nauczycieli pracujących w tej szkole, a także nauczycieli z innych placówek dążących do korzystania z osiągnięć techniki na rzecz edukacji w Polsce. 

Konferencja skierowana była do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy w czasie jej trwania mogli zapoznać się z możliwościami realizacji nowych zapisów w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej oraz informatycznej. 

Uczestnicy mogli zapoznać się z dobrymi praktykami kodujących już  od pewnego czasu nauczycieli – szkoły działające w programie Mistrzowie Kodowania prezentowały swoje osiągnięcia. Podczas wystąpień omawiane były także  kierunki i możliwości realizowania innowacji w edukacji.
Po wystąpieniach nauczyciele zostali zaproszeni na warsztaty, podczas których trenerzy zaprezentowali narzędzia pomocne w nauce kodowania online i offline na lekcji. 
Każda z grup nauczycieli mogła wziąć udział w zajęciach kodowania bez komputera („offline”), poznań podstawowe aplikacje, które wspierają nauczycieli i uczniów w zdobywaniu umiejętności w zakresie uniwersalnych zasad jakimi rządzi się świat programowania. Nie zabrakło także wprowadzenia do Scratcha Juniora, Scratcha oraz różnych oblicz robotyki. 

Ewaluacja w postaci rozmowy z wszystkimi uczestnikami pokazała, że atmosfera oraz forma konferencji bardzo sprzyjała zdobywaniu i porządkowaniu posiadanej wiedzy i umiejętności przez nauczycieli. Kolejny raz okazało się, że nauczyciele cenią sobie partnerski model komunikacji i uczenia się. 
Cieszymy się z możliwości współorganizowania i uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu i życzymy wszystkim kolejnych wartościowych spotkań! Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *