fbpx

Scratch dobry! Wystartowaliśmy z nowym projektem! 

Co przygotowaliśmy?  

Cykl bezpłatnych warsztatów online poświęconych kodowaniu w Scratchu.

Dla kogo?  

Warsztaty planujemy z myślą o dzieciach z klas I-III szkół podstawowych oraz ich nauczycielach i nauczycielkach. Ale oczywiście udział mogą wziąć w nich zarówno młodsze jak i starsze dzieci, z rodzicami, opiekunami, rodzeństwem. Przygotowaliśmy również serię spotkań tylko dla nauczycieli.

Kiedy?

Poniżej znajdziesz harmonogram najbliższych scratchowych warsztatów. Koniecznie weź w nich udział ze swoimi uczniami oraz uczennicami. Jeśli nie uda Ci się dołączyć do wydarzenia, znajdziesz jego nagranie na naszym kanale YouTube. 

Gdzie?

Zajęcia odbywają się na platformie ClickMeeting. Kliknij tutaj kilka minut przed warsztatami.

Przed dołączeniem do wydarzenia sprawdź, czy masz internet. Upewnij się też, czy działają głośniki przy Twoim komputerze.  Będzie Wam wygodniej, jeśli udostępnisz ekran na tablicę multimedialną.  

Rekomendujemy, aby wejść w link przez przeglądarkę Chrome, a następnie wpisać nazwę klasy (przykładowy nick: 3b SP25 Kraków) oraz mail (szkolny, klasowy lub służbowy nauczyciela). Niczego dodatkowo nie trzeba instalować. 

Dlaczego warto zaprosić do zabawy swoją klasę? 

Umiejętności kształtowane podczas nauki programowania są bezcenne – uczymy się logicznego myślenia, rozwijamy kreatywność, ale też nabywamy kompetencji miękkich. Pracujemy w grupie, wymieniamy się pomysłami, uwagami, spostrzeżeniami… a przy tym świetnie się bawimy. Takie spotkanie będzie doskonałym urozmaiceniem lekcji, które zostanie w pamięci na długo. 

Kto prowadzi? 

Warsztaty prowadzi Krzysztof Jaworski – koordynator i trener w wielu programach edukacyjnych dotyczących edukacji cyfrowej; pracował w szkole jako pedagog specjalny i informatyk; na co dzień związany ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, gdzie pomaga oswajać i rozumieć świat technologii nauczycielom, rodzicom, dzieciom i młodzieży

Skąd ten pomysł?  

Przecież już za kilka dni zaczynamy Code Week 2020, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jedyny taki tydzień, który trwa dwa tygodnie. A nawet dłużej, bo Code Week to inicjatywa, którą warto obchodzić cały rok. 

Pierwszy wspólny  webinar  już za nami, tu możecie znaleźć jego nagranie. Było świetnie! Wiedzieliśmy, że możemy liczyć na obecność wielu kodujących grup, ale nie kryjemy zaskoczenia – szacujemy, że w spotkaniu wzięło udział ponad 3 tysiące uczennic i uczniów! 

Harmonogram warsztatów online dla dzieci (będzie uzupełniany)

13 października godzina 9.50 „Wymarzona szkoła!

21 października godzina 9.50 „Jesienne klimaty

5 listopada godzina 9.50 „Zabawy słowem

19 listopada godzina 9.50 „Dzień wynalazcy

2 grudnia godzina 9.50 „Godzina Kodowania

16 grudnia godzina 9.50 „Zimowo i świątecznie

Dziękujemy za zdjęcia Joannie Apanasewicz i jej klasie, która z wielką energią uczestniczyła w dzisiejszych zajęciach! Zapraszamy na stronę Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Chrząstawie Wielkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *